O nás

Vitajte v našom online editore a Eshope www.keramicke-darceky.sk.

Volám sa Milan Mezei a spolu s manželkou Denisou Mezeiovou sa profesionálne venujeme výrobou keramiky od roku 2021.

Môj otec Milan Mezei st., ktorý vyštudoval Strednú umelecko-priemyslovú školu  v Bechyni, v Českej Republike a pôsobil  ako technológ a vedúci prevádzok v mnohých výrobných dielňach v Čechách aj na Slovensku spolu s mojou mamkou Naděždou Mezeiovou (rod. Koláčkovou), ktorá ozdobovala keramiku viacerými technikami.

V roku 1993 som ukončil  štúdium v obore ako umelecký keramik. Prax som získaval pod vedením Majstra Slávika v Majolike Modre a neskôr vo výukovom stredisku a v dieľňach môjho otca.

V roku 2021 sme si spolu s manželkou Denisou Mezeiovou zriadili keramickú dielňu v ktorej pokračujeme v rodinnej tradícií a ručnej výrobe jemnej keramiky a suvenírov s trvalou potlačou.

Naša tvorba nie je sériová, aj keď to niekedy z fotografií tak vyzerá :), ročne vyrobíme viac ako 50 000ks. Všetky výrobky sú originálne a ručne vyrobené na hrnčiarskom kruhu, ručne lisované alebo odlievané do sádrových foriem. Prioritou pre nás vždy bola kvalita konečných výrobkov.

Výrobný proces je zdĺhavý a náročný, preto oceňujeme trpezlivosť a pochopenie našich zákazníkov.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým ľuďom, ktorým často nestíhame ani odpisovať, za nadšenia z našich výrobkov, krásne priania a poďakovania.

Moja mamka Naděžda Mezeiová v Pozdišovciach v roku 1974.


Ozdobovanie keramických tanierov hlinkami s kravským rohom.