O nás

Vitajte v našom online editore a Eshope www.keramicke-darceky.sk.

Moje meno je Milan Mezei a spolu s manželkou Denisou Mezeiovou sa profesionálne venujeme výrobe keramiky s trvalou potlačou od roku 2001.

Môj otec Milan Mezei st., ktorý vyštudoval Strednú umelecko-priemyslovú školu  v Bechyni, v Českej Republike a pôsobil  ako technológ a vedúci prevádzok v mnohých výrobných dielňach v Čechách aj na Slovensku spolu s mojou mamkou Naděždou Mezeiovou (rod. Koláčkovou), ktorá ozdobovala keramiku viacerými technikami.

V roku 1993 som ukončil  štúdium v obore ako umelecký keramik. Prax som získaval pod vedením Majstra Slávika v Majolike Modre a neskôr vo výukovom stredisku a v dieľňach môjho otca.

V roku 2001 sme si spolu s manželkou Denisou Mezeiovou zriadili keramickú dielňu v ktorej pokračujeme v rodinnej tradícií a ručnej výrobe jemnej keramiky a suvenírov s trvalou potlačou.

Naša tvorba nie je sériová, aj keď to niekedy z fotografií tak vyzerá :), ročne vyrobíme viac ako 50 000ks. Všetky výrobky sú originálne a ručne vyrobené na hrnčiarskom kruhu, ručne lisované alebo odlievané do sádrových foriem. Prioritou pre nás vždy bola kvalita konečných výrobkov.

Milan Mezei
milan-mezei
denisa-mezeiova
Denisa Mezeiová

Články, profily a fotografie rodiny Mezeiovcov

ÚĽUV (ústredie ľudovej umeleckej výroby): Milan Mezei – Majster ĽUV

V roku 1982 získal osvedčenie o kvalifikácii majster ľudovej umeleckej výroby…

Zachovanie výroby tradičnej keramiky sa snaží rodina Mezeiovcov…

Nadežda Mezeiová - Pozdišovce rok 1974
Nadežda Mezeiová - Pozdišovce rok 1974
Nadežda Mezeiová ozdobuje hlinkou keramický tanier pomocou kravského rohu - rok 1974.
Nadežda Mezeiová ozdobuje hlinkou keramický tanier pomocou kravského rohu - rok 1974.